
55" Makeup Vanity Table, Rustic Dressing Table Makeup Table
Organized Beauty - Our vanity desk equipped with five drawers is the ideal spot for all your cosmetics, offering a balance of style, function, and keeping your makeup area tidy.
Adaptable Elegance - Our vanity desk comes with an interchangeable drawer cabinet, catering to your need, adding elegance and practical storage to your bedroom, dressing room, or home office.
Sturdy Design - Made of high-quality particle board and sturdy metal legs, this desk can serve as a computer desk, worktable, or an elegant makeup vanity, making it a versatile piece for any space.

Overall Dimensions: 33.46'' H X 55.11'' W X 17.71'' D
| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 55.11" max |
| Depth | 17.71" |
| Height | 33.27" |
| Item Weight | 74.96 lbs |
- 43.7" L x 20.87" W x 7.48" H (79.37 lbs)
Modern Small Vanity Desk with 5 Storage Drawers for Bedroom, Narrow Space


More details
Large Tabletop Design
The large desktop of the corner vanity desk can be used to place makeup mirrors, skin care products, lipsticks, perfumes, and other daily care products.
5 Drawers Storage
The vanity table without mirror has 5 drawers to store your jewelry boxes, cosmetics, and other items
5 Drawers Storage
Metal Legs
Metal Handle
Smooth Slide Drawers
Highlights of Tribesigns Vanity Table




Wide Application


Perfect gift for your daughter, wife or mother on Birthday or Valentine's Day.


| Product Information | |
|---|---|
| Frame Material | Engineered Wood, Metal |
| Assembly Required | Yes |
| Product Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Item Depth | 17.72 |
| Manufacturer | Tribesigns |
| Product Dimensions | 17.72 x 43.31 x 33.27 inches |
| Item Weight | 85 pounds |
Original: $189.99
-70%$189.99
$57.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Organized Beauty - Our vanity desk equipped with five drawers is the ideal spot for all your cosmetics, offering a balance of style, function, and keeping your makeup area tidy.
Adaptable Elegance - Our vanity desk comes with an interchangeable drawer cabinet, catering to your need, adding elegance and practical storage to your bedroom, dressing room, or home office.
Sturdy Design - Made of high-quality particle board and sturdy metal legs, this desk can serve as a computer desk, worktable, or an elegant makeup vanity, making it a versatile piece for any space.

Overall Dimensions: 33.46'' H X 55.11'' W X 17.71'' D
| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 55.11" max |
| Depth | 17.71" |
| Height | 33.27" |
| Item Weight | 74.96 lbs |
- 43.7" L x 20.87" W x 7.48" H (79.37 lbs)
Modern Small Vanity Desk with 5 Storage Drawers for Bedroom, Narrow Space


More details
Large Tabletop Design
The large desktop of the corner vanity desk can be used to place makeup mirrors, skin care products, lipsticks, perfumes, and other daily care products.
5 Drawers Storage
The vanity table without mirror has 5 drawers to store your jewelry boxes, cosmetics, and other items
5 Drawers Storage
Metal Legs
Metal Handle
Smooth Slide Drawers
Highlights of Tribesigns Vanity Table




Wide Application


Perfect gift for your daughter, wife or mother on Birthday or Valentine's Day.


| Product Information | |
|---|---|
| Frame Material | Engineered Wood, Metal |
| Assembly Required | Yes |
| Product Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Item Depth | 17.72 |
| Manufacturer | Tribesigns |
| Product Dimensions | 17.72 x 43.31 x 33.27 inches |
| Item Weight | 85 pounds |























