
63" Wooden TV Stand, Farmhouse Entertainment Centers Console Table
Perfect Fit for Larger TVs - Our console table for TV comfortably houses a 65-inch flat-screen TV with its 63-inch length.
Plenty of Storage - The TV stand provides a wide tabletop and an additional storage shelf, delivering all the space you need to stay organized.
Practical Open Back Design - The open back design of the stand ensures a neat arrangement for cables and wires.
Multi-functional Furniture - More than a TV cabinet, our farmhouse entertainment stand doubles as a versatile console table, making it a valuable addition to any room.
Sturdy and Durable - Made from high-quality MDF, our wooden TV stand is robust, durable and easy to clean.

| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 62.99" |
| Depth | 15.75" |
| Height | 23.62" |
| Item Weight | 69.23 lbs |
- 67.52" L x 18.31" W x 5.31" H (73.63 lbs)












| Product Information | |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Manufacturer | Tribesigns |
| Special Feature | Easy Assembly |
| Item Weight | 44.3 pounds |
Original: $149.99
-70%$149.99
$45.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perfect Fit for Larger TVs - Our console table for TV comfortably houses a 65-inch flat-screen TV with its 63-inch length.
Plenty of Storage - The TV stand provides a wide tabletop and an additional storage shelf, delivering all the space you need to stay organized.
Practical Open Back Design - The open back design of the stand ensures a neat arrangement for cables and wires.
Multi-functional Furniture - More than a TV cabinet, our farmhouse entertainment stand doubles as a versatile console table, making it a valuable addition to any room.
Sturdy and Durable - Made from high-quality MDF, our wooden TV stand is robust, durable and easy to clean.

| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 62.99" |
| Depth | 15.75" |
| Height | 23.62" |
| Item Weight | 69.23 lbs |
- 67.52" L x 18.31" W x 5.31" H (73.63 lbs)












| Product Information | |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Manufacturer | Tribesigns |
| Special Feature | Easy Assembly |
| Item Weight | 44.3 pounds |























