
3-Tier Printer Stand, Rolling Printer Cart Under Desk Storage Shelf
Versatile Charm - With its rustic flair and simple black lines, this multi-purpose stand serves as a printer stand, storage cart, side table, or kitchen cart, adding charm to your home.
Ample Storage - The 3-tier open shelves design frees up desk space by accommodating printers, scanners, and office supplies, with room for files, books, and more on the lower shelves.
Mobile Design - Equipped with four wheels, this printer stand is easy to move around your home office. The front two casters have built-in brakes for stability.
Durable Construction - Made with durable E1 particleboard and a heavy-duty metal frame, this stand can hold up to 70 lbs per shelf. Additional triangle metal rods provide increased stability.
Customer Service - We offer 18 months warranty and lifetime professional customer service. For any queries about our printer stand, please feel free to contact us.

| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 19.65" |
| Depth | 15.75" |
| Height | 29.53" |
| Item Weight | 19.84 lbs |
- 29.92" L x 18.11" W x 5.51" H (22.38 lbs)
| Product Information | |
|---|---|
| Product Dimensions | 15.75 x 19.69 x 29.53 inches |
| Material | Particleboard + Metal Frame |
| Item Weight | 19.84 pounds |
| Form Factor | Freestanding |
| Manufacturer | Tribesigns |
| Color | Brown |
| Package Include | 1 * Printer Stand, 1 * User Manual, 1 * Hardware |
| Assemble Require | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Versatile Charm - With its rustic flair and simple black lines, this multi-purpose stand serves as a printer stand, storage cart, side table, or kitchen cart, adding charm to your home.
Ample Storage - The 3-tier open shelves design frees up desk space by accommodating printers, scanners, and office supplies, with room for files, books, and more on the lower shelves.
Mobile Design - Equipped with four wheels, this printer stand is easy to move around your home office. The front two casters have built-in brakes for stability.
Durable Construction - Made with durable E1 particleboard and a heavy-duty metal frame, this stand can hold up to 70 lbs per shelf. Additional triangle metal rods provide increased stability.
Customer Service - We offer 18 months warranty and lifetime professional customer service. For any queries about our printer stand, please feel free to contact us.

| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 19.65" |
| Depth | 15.75" |
| Height | 29.53" |
| Item Weight | 19.84 lbs |
- 29.92" L x 18.11" W x 5.51" H (22.38 lbs)
| Product Information | |
|---|---|
| Product Dimensions | 15.75 x 19.69 x 29.53 inches |
| Material | Particleboard + Metal Frame |
| Item Weight | 19.84 pounds |
| Form Factor | Freestanding |
| Manufacturer | Tribesigns |
| Color | Brown |
| Package Include | 1 * Printer Stand, 1 * User Manual, 1 * Hardware |
| Assemble Require | Yes |




















