
4-Tier Storage Cart, Slim Rolling Narrow Kitchen Cart for Small Place
Space-Saving Storage Cart - This slim storage cart is designed to fit in narrow spaces or gaps, offering a convenient and clutter-free storage solution for kitchens, bathrooms, or home offices.
Easy Mobility - Featuring a pull handle and four 360° rolling casters (two with locks), this narrow rolling cart moves effortlessly while staying securely in place when needed.
Customizable Storage - Measuring 19.7" L x 6.3" W x 31.5" H, this narrow rolling cart includes 3-tier open shelves with protective bars and an added top platform for versatile storage options.
Durable Build - Constructed with thick particleboard and a powder-coated metal frame, this kitchen storage cart is scratch-resistant and easy to clean. Maximum weight recommendation: 25 lbs per shelf.
Simple Assembly & Support - Includes all necessary hardware and tools for easy setup. If you have any questions please feel free to contact Tribesigns customer service for support.

| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 16.69" |
| Depth | 6.30" |
| Height | 31.50" |
| Item Weight | 15.87 lbs |
- 33.86" L x 15.35" W x 4.33" H (18.96 lbs)




0.98' Thick Particle Board
Made from 0.98' thickened particle board, the surface is sturdy, durable and can last for years.
Side Handle
The pull handle on the side provide an easy grip to make transport simple and easy.
Anti-falling Bar
A protection bar on every tier is design to prevent items from falling off.
Lockable Casters
Equipped with four 360° swivel casters(2 lockable), this slim storage cart can fix or move around your home freely.


| Product Information | |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.3"D x 19.69"W x 31.5"H |
| Shelf Type | Tiered Shelf |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Color | Black & Rustic, White & Rustic |
| Furniture Finish | Powder-coated black metal |
| Style | Rustic |
| Maximum Weight Recommendation | 25 Pounds |
| Size | 6.3"D x 19.69"W x 31.5"H |
| Product Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Assembly Required | Yes |
| Number of Shelves | 3 |
Original: $59.99
-70%$59.99
$18.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Space-Saving Storage Cart - This slim storage cart is designed to fit in narrow spaces or gaps, offering a convenient and clutter-free storage solution for kitchens, bathrooms, or home offices.
Easy Mobility - Featuring a pull handle and four 360° rolling casters (two with locks), this narrow rolling cart moves effortlessly while staying securely in place when needed.
Customizable Storage - Measuring 19.7" L x 6.3" W x 31.5" H, this narrow rolling cart includes 3-tier open shelves with protective bars and an added top platform for versatile storage options.
Durable Build - Constructed with thick particleboard and a powder-coated metal frame, this kitchen storage cart is scratch-resistant and easy to clean. Maximum weight recommendation: 25 lbs per shelf.
Simple Assembly & Support - Includes all necessary hardware and tools for easy setup. If you have any questions please feel free to contact Tribesigns customer service for support.

| Product Dimensions & Weights | Details |
|---|---|
| Length | 16.69" |
| Depth | 6.30" |
| Height | 31.50" |
| Item Weight | 15.87 lbs |
- 33.86" L x 15.35" W x 4.33" H (18.96 lbs)




0.98' Thick Particle Board
Made from 0.98' thickened particle board, the surface is sturdy, durable and can last for years.
Side Handle
The pull handle on the side provide an easy grip to make transport simple and easy.
Anti-falling Bar
A protection bar on every tier is design to prevent items from falling off.
Lockable Casters
Equipped with four 360° swivel casters(2 lockable), this slim storage cart can fix or move around your home freely.


| Product Information | |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.3"D x 19.69"W x 31.5"H |
| Shelf Type | Tiered Shelf |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Color | Black & Rustic, White & Rustic |
| Furniture Finish | Powder-coated black metal |
| Style | Rustic |
| Maximum Weight Recommendation | 25 Pounds |
| Size | 6.3"D x 19.69"W x 31.5"H |
| Product Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Assembly Required | Yes |
| Number of Shelves | 3 |






















